CRCW251222K0JNTG
Dale / Vishay
CRCW251222K0JNTG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW251222K0JNTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW251222K0JNTG
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 22K OHM 5% 1W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Series:CRCW
Resistance:22 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:CRCW2512 200 22K 5% R67
CRCW2512223JR67
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:22 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film