CRCW2512150RFKEG
Vishay Precision Group
CRCW2512150RFKEG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW2512150RFKEG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW2512150RFKEG
Manufacturer Vishay
Description Res Thick Film 2512 150 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Molded SMD SMD Blister T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 54943 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Series:CRCW
Resistance:150 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:541-150AFCT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:150 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film