CRCW20105R60JNEFHP
Dale / Vishay
CRCW20105R60JNEFHP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW20105R60JNEFHP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW20105R60JNEFHP
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 5.6 OHM 5% 1W 2010
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:CRCW-HP
Resistance:5.6 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:5.6 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film