CRCW20103M90JNEF
Vishay Precision Group
CRCW20103M90JNEF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW20103M90JNEF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW20103M90JNEF
Manufacturer Vishay
Description Res SMD 3.9M Ohm 5% 3/4W 2010
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 550 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:CRCW
Resistance:3.9 MOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:CRCW2010 200 3M9 5% E02 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9 MOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film