CRCW20103K60JNEF
Dale / Vishay
CRCW20103K60JNEF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW20103K60JNEF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW20103K60JNEF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 3.6K OHM 5% 3/4W 2010
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:CRCW
Resistance:3.6 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:541-3.6KWTR
CRCW2010 200 3K6 5% E02 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.6 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film