CRCW201033K0FKEFHP
Dale / Vishay
CRCW201033K0FKEFHP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW201033K0FKEFHP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW201033K0FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 33K OHM 1% 1W 2010
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:1W
Voltage - Breakdown:2010
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:CRCW-HP
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:2010 (5025 Metric)
Other Names:541-33.0KPTR
CRCW201033K0FKEFHP-ND
CRCW201033K0FKEFHPTR
CRCW201033K0FKEFHPTR-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Manufacturer Part Number:CRCW201033K0FKEFHP
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
FIFO's:2
Expanded Description:33k Ohm ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%