CRCW20101K30JNEF
Vishay Precision Group
CRCW20101K30JNEF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW20101K30JNEF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW20101K30JNEF
Manufacturer Vishay
Description Res Thick Film 2010 1.3K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/C Molded SMD SMD Blister T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 73745 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:CRCW
Resistance:1.3 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:541-1.3KWCT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:1.3 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film