CRCW1218130RFKEK
Dale / Vishay
CRCW1218130RFKEK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW1218130RFKEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW1218130RFKEK
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 130 OHM 1% 1W 1218
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1218
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Series:CRCW
Resistance:130 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1218 (3246 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:130 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 1218 (3246 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film