CRCW1210360RJNEA
Dale / Vishay
CRCW1210360RJNEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW1210360RJNEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW1210360RJNEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 360 OHM 5% 1/2W 1210
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:CRCW
Resistance:360 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:541-360VTR
CRCW1210 200 360R 5% ET1 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:360 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film