CRCW121013K7FKTA
Dale / Vishay
CRCW121013K7FKTA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW121013K7FKTA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW121013K7FKTA
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 13.7K OHM 1% 1/2W 1210
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.5W, 1/2W
Voltage - Breakdown:1210
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:CRCW
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1210 (3225 Metric)
Other Names:CRCW1210 100 13K7 1% RT1
CRCW12101372FRT1
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Manufacturer Part Number:CRCW121013K7FKTA
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:13.7k Ohm ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%