CRCW1206365KDHEAP
Dale / Vishay
CRCW1206365KDHEAP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW1206365KDHEAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW1206365KDHEAP
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 365K OHM 0.5% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CRCW-P
Resistance:365 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:365 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film