CRCW1206360RJNEAC
Dale / Vishay
CRCW1206360RJNEAC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW1206360RJNEAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW1206360RJNEAC
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 360 OHM 5% 1/4W 1206
(In US Dollars)
30000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Series:CRCW-C
Resistance:360 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:360 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film