CRCW1206360KJNEA
Dale / Vishay
CRCW1206360KJNEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW1206360KJNEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW1206360KJNEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 360K OHM 5% 1/4W 1206
(In US Dollars)
15000 pcs25000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CRCW
Resistance:360 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:541-360KETR
D25/CRCW1206 200 360K 5% ET1 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:360 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film