CRCW1206357RFKEA
Dale / Vishay
CRCW1206357RFKEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW1206357RFKEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW1206357RFKEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 357 OHM 1% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CRCW
Resistance:357 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:541-357FTR
D25/CRCW1206 100 357R 1% ET1 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:357 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film