CRCW1206100KFKEC
Dale / Vishay
CRCW1206100KFKEC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW1206100KFKEC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW1206100KFKEC
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 100K OHM 1% 1/4W 1206
(In US Dollars)
20000 pcs40000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CRCW
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:100 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film