CRCW0805931RFKEAHP
Dale / Vishay
CRCW0805931RFKEAHP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW0805931RFKEAHP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW0805931RFKEAHP
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 931 OHM 1% 1/2W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CRCW-HP
Resistance:931 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:931 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film