CRCW08053R48FNEB
Dale / Vishay
CRCW08053R48FNEB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW08053R48FNEB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW08053R48FNEB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 3.48 OHM 1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
20000 pcs30000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CRCW
Resistance:3.48 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.48 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film