CRCW0805316RFKEA
Dale / Vishay
CRCW0805316RFKEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW0805316RFKEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW0805316RFKEA
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 316 OHM 1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CRCW
RoHS Status:Digi-Reel®
Polarization:0805 (2012 Metric)
Other Names:541-316CDKR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:47 Weeks
Manufacturer Part Number:CRCW0805316RFKEA
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:316 Ohm ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%