CRCW060338R3FKEBC
Dale / Vishay
CRCW060338R3FKEBC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW060338R3FKEBC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW060338R3FKEBC
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 38.3 OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
60000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:CRCW-C
Resistance:38.3 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:38.3 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film