CRCW060313K7DKEAP
Dale / Vishay
CRCW060313K7DKEAP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW060313K7DKEAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW060313K7DKEAP
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 13.7KOHM 0.5% 1/10W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Series:CRCW-P
Resistance:13.7 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:13.7 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film