CRCW060313K0JNEB
Dale / Vishay
CRCW060313K0JNEB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW060313K0JNEB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW060313K0JNEB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 13K OHM 5% 1/10W 0603
(In US Dollars)
20000 pcs30000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Series:CRCW
Resistance:13 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:13 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film