CRCW04023R92FNED
Dale / Vishay
CRCW04023R92FNED
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW04023R92FNED with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW04023R92FNED
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 3.92 OHM 1% 1/16W 0402
(In US Dollars)
20000 pcs30000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CRCW
Resistance:3.92 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:541-3.92LTR
D10/CRCW0402 200 3R92 1% ET7 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.92 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film