CRCW04023K60JNEE
Dale / Vishay
CRCW04023K60JNEE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW04023K60JNEE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW04023K60JNEE
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 3.6K OHM 5% 1/16W 0402
(In US Dollars)
50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CRCW
Resistance:3.6 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.6 kOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film