CRCW040230K9FKED
Dale / Vishay
CRCW040230K9FKED
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW040230K9FKED with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW040230K9FKED
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 30.9K OHM 1% 1/16W 0402
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CRCW
Resistance:30.9 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:541-30.9KLTR
D10/CRCW0402 100 30K9 1% ET7 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:30.9 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film