CRCW040222R0JNEDHP
Dale / Vishay
CRCW040222R0JNEDHP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW040222R0JNEDHP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW040222R0JNEDHP
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 22 OHM 5% 1/5W 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CRCW-HP
Resistance:22 Ohms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:541-22YACT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:22 Ohms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film