CRCW04021M80FKEDC
Dale / Vishay
CRCW04021M80FKEDC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW04021M80FKEDC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW04021M80FKEDC
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1.8M OHM 1% 1/16W 0402
(In US Dollars)
60000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CRCW-C
Resistance:1.8 MOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:541-4800-2
CRCW04021M80FKEDC-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1.8 MOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film