CRCW04021M60JNED
Dale / Vishay
CRCW04021M60JNED
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW04021M60JNED with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW04021M60JNED
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 1.6M OHM 5% 1/16W 0402
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 848 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CRCW
Resistance:1.6 MOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:541-1.6MJCT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:1.6 MOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film