CRCW04021M30FKTD
Dale / Vishay
CRCW04021M30FKTD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW04021M30FKTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW04021M30FKTD
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 1.3M OHM 1% 1/16W 0402
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.063W, 1/16W
Voltage - Breakdown:0402
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CRCW
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0402 (1005 Metric)
Other Names:CRCW0402 100 1M3 1% RT7
CRCW04021304FRT7
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:CRCW04021M30FKTD
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:1.3M Ohm ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%