CRA12E08310K0JTR
Vishay Precision Group
CRA12E08310K0JTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRA12E08310K0JTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRA12E08310K0JTR
Manufacturer Vishay
Description Res Thick Film Array 10K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 2012 Convex SMD Blister T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 94720 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Series:CRA12
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):10k
Power Per Element:125mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2012, Convex, Long Side Terminals
Other Names:CRA12E810KTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:10k Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals