CRA06P0433K60JTA
Dale / Vishay
CRA06P0433K60JTA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRA06P0433K60JTA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRA06P0433K60JTA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES ARRAY 2 RES 3.6K OHM 0606
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):3.6k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0606, Concave
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:3.6k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Concave