CRA04S0432K70JTD
Dale / Vishay
CRA04S0432K70JTD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRA04S0432K70JTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRA04S0432K70JTD
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES ARRAY 2 RES 2.7K OHM 0404
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Series:CRA04
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):2.7k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Detailed Description:2.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex