CPW107K500JE14
Dale / Vishay
CPW107K500JE14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPW107K500JE14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPW107K500JE14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 7.5K OHM 10W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)
Series:CPW
Resistance:7.5 kOhms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:7.5 kOhms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Wirewound