CPPT7-A7B6-3.6864TS
Buy CPPT7-A7B6-3.6864TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPT7-A7B6-3.6864TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 3.6864MHZ TTL SMD
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:FIPO™ CPP
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:TTL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:3.6864MHz
Detailed Description:3.6864MHz XO (Standard) TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):45mA