CPPLC8L-B6-45.0TS
Buy CPPLC8L-B6-45.0TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPLC8L-B6-45.0TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 45.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SOJ, 7.62mm pitch
Output:CMOS
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:45MHz
Detailed Description:45MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SOJ, 7.62mm pitch
Current - Supply (Max):25mA