CPPLC7L-A7BR-66.66TS
Buy CPPLC7L-A7BR-66.66TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPLC7L-A7BR-66.66TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 66.66MHZ CMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:66.66MHz
Detailed Description:66.66MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):25mA