CPPLC5-A7BR-25.6TS
Buy CPPLC5-A7BR-25.6TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPLC5-A7BR-25.6TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 25.60MHZ CMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:25.6MHz
Detailed Description:25.6MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):45mA