CPPLC1L-A5BR-13.56TS
Cardinal Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPPLC1L-A5BR-13.56TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPLC1L-A5BR-13.56TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 13.56MHZ CMOS PC PIN
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Series:FIPO™ CPPL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Output:CMOS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:13.56MHz
Detailed Description:13.56MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Current - Supply (Max):25mA