CPPFXC7L-A7BR-77.76PD
Cardinal Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPPFXC7L-A7BR-77.76PD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPFXC7L-A7BR-77.76PD
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 77.76MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:FIPO™ CPPFX
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:77.76MHz
Detailed Description:77.76MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):25mA