CPPC8-B6-33.0TS
Buy CPPC8-B6-33.0TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPC8-B6-33.0TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Series:FIPO™ CPP
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SOJ, 7.62mm pitch
Output:CMOS
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:33MHz
Detailed Description:33MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SOJ, 7.62mm pitch
Current - Supply (Max):45mA