CPPC7Z-A5B6-29.4912TS
Buy CPPC7Z-A5B6-29.4912TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPC7Z-A5B6-29.4912TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output:CMOS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:29.4912MHz
Detailed Description:29.4912MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):45mA