CPPC7LZ-A7BR-28.6364TS
Buy CPPC7LZ-A7BR-28.6364TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPC7LZ-A7BR-28.6364TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 28.6364MHZ CMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:28.6364MHz
Detailed Description:28.6364MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):25mA