CPF1206B196KE1
AMP Connectors / TE Connectivity
CPF1206B196KE1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPF1206B196KE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPF1206B196KE1
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Series:CPF, Neohm
Resistance:196 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:1879227-9
1879227-9-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:196 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film