CPF0805B56KE1
AMP Connectors / TE Connectivity
CPF0805B56KE1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPF0805B56KE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPF0805B56KE1
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 56K OHM 0.1% 1/10W 0805
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CPF, Neohm
Resistance:56 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:9-1614884-8
9-1614884-8-ND
A103222TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:56 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film