CPF0603F45R3C1
AMP Connectors / TE Connectivity
CPF0603F45R3C1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPF0603F45R3C1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPF0603F45R3C1
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 45.3 OHM 1% 1/16W 0603
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:CPF, Neohm
Resistance:45.3 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:3-1879335-2
3-1879335-2-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:45.3 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film