CPF0603D2K58E
AMP Connectors / TE Connectivity
CPF0603D2K58E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPF0603D2K58E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPF0603D2K58E
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 2.58KOHM 0.5% 1/16W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:CPF, Neohm
Resistance:2.58 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:3-1614882-1
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:2.58 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film