CPCP10800R0JE32
Dale / Vishay
CPCP10800R0JE32
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPCP10800R0JE32 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPCP10800R0JE32
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 800 OHM 10W 5% RADIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.633" L x 0.485" W (16.08mm x 12.32mm)
Series:CPCP
Resistance:800 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Height - Seated (Max):1.372" (34.85mm)
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:800 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound