CPCF071K200KE66
Dale / Vishay
CPCF071K200KE66
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPCF071K200KE66 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPCF071K200KE66
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1.2K OHM 7W 10% RADIAL
(In US Dollars)
800 pcs1600 pcs5600 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Series:CPCF
Resistance:1.2 kOhms
Power (Watts):7W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.594" (40.50mm)
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:1.2 kOhms ±10% 7W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film