CPCC0510R00JB32
Dale / Vishay
CPCC0510R00JB32
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPCC0510R00JB32 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPCC0510R00JB32
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 10 OHM 5W 5% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Series:CPCC
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):1.003" (25.48mm)
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound