CPCC05100R0KE32
Dale / Vishay
CPCC05100R0KE32
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPCC05100R0KE32 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPCC05100R0KE32
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 100 OHM 5W 10% RADIAL
(In US Dollars)
10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Series:CPCC
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.003" (25.48mm)
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±10% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound