CP2-SA110-G1-KR
3M
CP2-SA110-G1-KR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP2-SA110-G1-KR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP2-SA110-G1-KR
Manufacturer 3M
Description CONN SOCKET TYPE A 110POS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 113 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Press-Fit
Series:MetPak™ CP2
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:00051119905892
3M15498
CP2-SA110-G1-KR-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:5
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:110
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Features:Upper Shield
Detailed Description:110 Position Receptacle, Female Sockets Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle